Szósta edycja naszej akcji „Paczka od świętego Mikołaja” dobiegła końca. Dzięki zaangażowaniu parafian z PMK w Bielefeld, Paderborn, Recklinghausen i Münster nasze parafie mogły spełnić najskrytsze marzenia dzieci.

Liczba chętnych, gotowych otworzyć swe serca na potrzeby dzieci była w tym roku tak duża, że oprócz domu dziecka w Szczecinie, Lubiniu i Regionalnej Placówki Terapeutyczno Opiekuńczej w Dębnie dołączyliśmy kolejne  domy dziecka w Sulęcinie i Skwierzynie. W tym roku naszą akcję wsparły również osoby spoza naszych parafii. Mamy wsród Niemców przyjaciół dla których nie jest obojętny los pokrzywdzonych dzieci.

W sumie zostało przekazane dzieciom 151 paczek „od św. Mikołaja”. Ponadto w ostatniej chwili do naszej akcji dołączyło kilkoro parafian spontanicznie przekazując pieniądze na wsparcie dzieci. Z tych pieniędzy sfinansowaliśmy słodycze i owoce oraz pizze na mikołajkowy poczęstunek.

W podziękowaniu za dary serca, dzieci przygotowały dla darczyńców własnoręcznie zrobione ozdoby bożonarodzeniowe. Głęboką wdzięczność wszystkim ofiarodawcom wyrażają także dyrekcje domów dziecka w Szczecinie, Dębnie, Lubiniu, Sulecinie i Skwierzynie.

Jak co roku paczki zawieźliśmy do dzieci osobiście.