Akcja "Paczka od świętego Mikołaja 2019"               
 
Piąta edycja naszej akcji „Paczka od świętego Mikołaja” dobiegła końca. Dzięki zaangażowaniu parafian z PMK w Bielefeld, Paderborn, Recklinghausen i Münster nasze parafie mogły spełnić najskrytsze marzenia dzieci.

Liczba chętnych, gotowych otworzyć swe serca na potrzeby dzieci była w tym roku tak duża, że oprócz domu dziecka w Szczecinie i Regionalnej Placówki Terapeutyczno Opiekuńczej w Dębnie dołączyliśmy kolejny dom dziecka w Lubiniu. W tym roku naszą akcję wsparły również osoby spoza naszych parafii. Okazuje się, że mamy wsród Niemców przyjaciół dla których nie jest obojętny los pokrzywdzonych dzieci.
 
W sumie zostało przekazane dzieciom 117 paczek „od św. Mikołaja”. Prezenty otrzymała też mała Kaja, która ze swoją mamą musiała już opuścić dom dziecka. Ponadto w ostatniej chwili do naszej akcji dołączyło kilkoro parafian spontanicznie przekazując pieniądze na wsparcie dzieci. Z tych pieniędzy sfinansowaliśmy słodycze i owoce oraz pizze na zabawę mikołajkową.
 
W podziękowaniu za dary serca, dzieci przygotowały dla darczyńców własnoręcznie zrobione ozdoby bożonarodzeniowe. Głęboką wdzięczność wszystkim ofiarodawcom wyraża także dyrekcja domu dziecka w Szczecinie, Dębnie i Lubiniu.
 
Jak co roku paczki zawieźliśmy do dzieci osobiście.
 
Wojciech