Młodzi z Chrystusem
Młodzi z Chrystusem
 
27 czerwca br. w Ośrodku Concordia odbyło się po raz trzynasty Polonijne Spotkanie Młodych – radosne wydarzenie, na które czekają nie tylko ci urodzeni dwadzieścia lat temu. Na tym spotkaniu słowo „młodość” zyskuje głębszy sens, a odnaleźć się i poczuć częścią wspólnoty mogą wszyscy. Naszą parafię Bielefeld – Paderborn reprezentowała grupa przybyła autokarem oraz liczne rodziny, które wybrały podróż samochodem. Nie ważne jak – ważne, że się jest. Kto raz przekonał się, czym są Spotkania Młodych, zawsze będzie chciał wracać. Powody są różne.
I jest ich wiele. Większość uczestników traktuje przyjazd tutaj w kategoriach religijnych, ale zwraca też uwagę na atrakcyjność miejsca, dobrą organizację, wspaniałą atmosferę, świetne jedzenie, możliwość radosnego spędzenia z rodziną i przyjaciółmi wolnego dnia. Nie wiemy, dla ilu z nich „od tego się zaczęło”. Ale wiemy, ilu z przybyłych było osobiście, z wielką uwagą i czułością, zaproszonych przez Jezusa: wszyscy.
W wieczerniku
W wieczerniku
Motywem przewodnim tegorocznego spotkania były słowa z Ewangelii św. Jana: Jesteście moimi przyjaciółmi. Namacalnym znakiem: niebieska opaska nałożona przez ziemskiego przyjaciela z napisem w dwóch językach „Przyjaciel Boga” i krzyż z symbolem Trójcy św. Po górach i dolinach niósł sie śpiew zespołów Voluntate Dei, Siewcy Lednicy i grupy muzycznej przy SFM Emaus. Najważniejsze punkty programu – Adoracja Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta – przeplatały się z tańcem, śpiewem, spotkaniami z przyjaciółmi z innych misji. Z wielką radością i dumą zobaczyliśmy na scenie podczas prezentacji misji naszych parafian i cieszymy się, że są wśród nich członkowie „Orłów”, jednej z dwóch młodzieżowych grup modlitewnych niemieckiej Polonii. Czy nie wydaje się zastanawiającym fakt, że organizatorom tego przedsięwzięcia udaje się osiągnąć niemożliwe: uczestnicy, setki tak różnych osób, wyjeżdżają zadowoleni. Wszyscy! I jeśli tylko sytuacja pozwoli, deklarują chęć przyjazdu za rok.
Krzyż z symbolem Trójcy świętej
Krzyż z symbolem Trójcy świętej
Recepta na sukces jest prosta: gospodarze pełnią swoje obowiązki, jakby wszystko od nich zależało, z całkowitym oddaniem – ale jednocześnie wiedzą, że nie zależy od nich nic. Prawdziwy Gospodarz jest tylko jeden: Chrystus.
A zatem, Kochana Siostro, Kochany Bracie, czy spotkamy się za rok, ze sztandarem i piosenką, w drodze na PSM w Concordii? Pomyśl, Kto Cię zaprasza – i nie odmawiaj!
Karolina Paprocka