Maryjo, wstawiaj sie za nami
Maryjo, wstawiaj się za nami
 
Tradycyjnie już w pierwszą niedzielę Adwentu, kiedy Kościół katolicki rozpoczyna nowy rok liturgiczny, w naszej parafii cieszymy się z włączenia do grona ministrantów dzieci, które kilka miesięcy wcześniej po raz pierwszy przyjęły do swego serca Pana Jezusa.
 
Przygotowują się do tego wydarzenia poprzez sumienne uczestnictwo we Mszy św. przy ołtarzu, u boku swoich starszych kolegów, i poznając pod okiem ks. Proboszcza obowiązki służby liturgicznej. W dzień przyjęcia do wspólnoty ministrantów poświęcone zostają ich alby i krzyże, które odtąd nosić będą podczas Eucharystii, świadomi tego wyróżnienia i wynikających zeń obowiązków.
Służba przy ołtarzu jest charakterystycznym rysem biografii wielu sławnych, wielkich ludzi. A my dwanaściorgu dzieciom, przyjętym 30.XI.2014 roku w szeregi ministrantów naszej parafii życzymy, aby też byli wielcy, niekoniecznie w oczach świata, ale w oczach Pana Boga!
Karolina Paprocka