Uczymy się dalej

 

Drodzy Uczniowie oraz Rodzice!

 

Za pośrednictwem tej strony oraz wszelkiego rodzaju komunikatorów pragniemy kontynuować naukę w naszej szkole.

Oto informacje dla poszczególnych grup.

Grupa 1      Grupa 2      Grupa 3      Grupa 4

 

 

Kochane Dzieci oraz Rodzice grupy 1!

Mija kolejna niedziela, kiedy nie możemy się spotkać w naszej Polskiej Szkole. Nie mamy możliwości wspólnie uczyć się, bawić i sobą cieszyć, ale możemy to wszystko robić na odległość. Wy, najmłodsi na pewno pytacie:

Co się dzieje? Co to takiego koronawirus?

I tutaj pierwsze zadanie dla Rodziców - proszę Was, Drodzy Rodzice porozmawiajcie z Waszymi pociechami na temat emocji, jakie one odczuwają przez zaistniałą sytuację.

Postarajcie się im wytłumaczyć, że pozostanie w domu jest konieczne dla ich zdrowia i bliskich. My, dorośli bądźmy wzorem do naśladowania, a Wy Drogie Dzieci nie zapominajcie o uśmiechu na twarzy, radości, nauce, wspólnej rozmowie, zabawie w domu, wrażliwości i odpowiedzialności.

Zadbajmy o siebie, własne rodziny, ale uczmy jednocześnie dzieci dbać o innych. Spróbujmy razem z naszymi najmłodszymi pociechami wesprzeć tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Może wystarczy tylko rozmowa z drugą osobą, przez telefon, uśmiech na twarzy...

Przesyłam załącznik, to Wasze zadania na nadchodzący tydzień: załącznik 1. Proszę Rodziców o przeczytanie dzieciom tekstów i pomoc w wykonaniu poleceń.

Proszę o kontakt. Mój adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

Wasza pani Mirella


Drodzy Rodzice, Drogie Dzieci grupy 2!

W tym nietypowym dla nas czasie będziemy uczyć się w domu. Chciałabym, żeby ta nauka wynikała bardziej z naturalnej ciekawości poznawania świata niż z przymusu i obowiązku. Tu prośba do Was Drodzy Rodzice: nie zostawiajcie Waszych dzieci samych z zadaniami. Spróbujcie znaleźć czas, żeby wspólnie z nimi przeczytać i poćwiczyć teksty, wykonać ciekawe eksperymenty. Nasza grupa jest w tej dobrej sytuacji, że wszyscy uczniowie mają książki. Przypominam, że korzystamy z podręcznika „Nasza szkoła klasa 3”, część 2 i równocześnie czytamy lekturę „Bartek Koniczyna...” Danuty  Zawadzkiej.

Drodzy Uczniowie! Dzisiaj jest pierwszy Dzień Wiosny, w związku z tym zadanie na ten tydzień:

  1. Porozmawiajcie z rodzicami, co się dzieje w przyrodzie w każdej z pór roku. Jak zmieniają się w tym czasie długość dnia i nocy oraz temperatura. Napiszcie krótką notatkę: po trzy zdania do każdej z pór roku. Możecie to uczynić przy komputerze korzystając z klawiatury albo napisać ręcznie na kartce i zrobić zdjęcie tekstu. Przyślijcie do mnie wykonane zadanie.
  2. Przeczytajcie w podręczniku od strony 32 do strony 35 „ Akademię dociekliwych”. Znajdziecie tam ciekawe informacje (może niektóre są Wam znane) o Księżycu i o tym jak Ziemia krąży wokół Słońca. Jeżeli będzie to możliwe, spróbujcie wykonać z pomocą rodziców lub starszego rodzeństwa opisane eksperymenty.

Bardzo proszę o kontakt za pomocą poczty mailowej. W ten sposób będę miała możliwość przesłania wszystkim zainteresowanym ćwiczeń pisemnych.

Mój adres email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Życzę Wam powodzenia! Pozdrawiam bardzo serdecznie!

Katarzyna Kielemoniuk


Drodzy Uczniowie i Rodzice grupy 3!

Sytuacja jest wyjątkowa, więc i my musimy kontaktować się i pracować w sposób niezwyczajny 😊

Na dobry początek link do piosenki: Koronawirus piosenka „Niech miłość będzie tylko zaraźliwa”.

W związku z tym, że nie macie podręczników w domu, będziemy korzystać z różnych materiałów.

Tutaj są zasady pisowni wyrazów z rz i ż. Proszę przypomnijcie sobie te zasady i zróbcie dyktando.

Jeśli ktoś chce, może samodzielnie ułożyć dyktando z lukami, które wykorzystamy w przyszłym tygodniu. Proszę przesłać je na mój adres.

Ponadto proszę poszukajcie u siebie książkę Grzegorza Kasdepke pt.”Co to znaczy”. Autor wyjaśnia znaczenie niektórych związków frazeologicznych. Już nie raz korzystaliśmy z tej książki. Pamiętacie?

Proszę przeczytać krótkie opowiadanka wyjaśniające dwa związki frazeologiczne, a są to: „Bać się własnego cienia” i „Bić się z myślami”. Spróbujcie po przeczytaniu (najlepiej głośno i komuś bliskiemu, np. Mamie, Tacie albo... komu chcecie) napisać po dwa zdania, w których znajdą się te związki. Chcę wiedzieć, czy zrozumieliście ich sens.

Proszę wszystkich o napisanie do mnie wiadomości, że jesteście gotowi do pracy. W ten sposób będę miała do Was adresy e-meilowe i tym samym kontakt z Wami.

Pozdrawiam Was serdecznie, trzymajcie się zdrowo. Bądźcie grzeczni 😊

Czekam na wiadomości od Was. Mój adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jolanta Stankiewicz-Bębenek


Drodzy Uczniowie grupy 4!

Naukę na odległość rozpoczniemy od tego, co przerabialiśmy na lekcjach przed zamknięciem szkoły. Dla tych, którzy nie byli obecni przypominam, że zanim zajęliśmy się przygotowaniem do konkursu recytatorskiego, czytaliśmy i omawialiśmy fragmenty „Balladyny” J. Słowackiego. Wielu z Was już wtedy, wielokrotnie wyrażało ogromną ochotę przeczytania całej lektury. Naturalnie, że wspólne czytanie na głos, z podziałem na role, było o wiele bardziej atrakcyjne niż czytanie w domu. Jednakże, również w tych warunkach, tak szybko się nie poddamy.

Oto Wasze zadania na nadchodzący tydzień 23-29.03.2020

  1. Ponieważ Wasze książki zostały w szkole będziemy korzystać z tekstu na stronie internetowej albo w wersji pdf.
  2. Otwórzcie wersję audiobooka.
  3. Przeczytajcie albo wysłuchajcie tekstu. Można też słuchać i śledzić tekst jednocześnie. Polecam takie rozwiązanie. Przypominam też, że wcześniej nie czytaliśmy wszystkich scen, teraz czytamy całość. W tym tygodniu akt I, II, III.
  4. Wybierzcie sobie fragment tekstu, może to być monolog jednej osoby albo dialog (około 20 wersów). Nauczcie się go pięknie czytać wczuwając się w rolę.
  5. Nawiążcie ze mną kontakt przez pocztę mailową. Napiszcie krótko do mnie, np. „Witam, to ja Kacper”. Odpowiem i w ten sposób podam Wam mój numer telefonu komórkowego, abyśmy mogli kontaktować się przez WhatsApp. Wtedy poproszę Was o przysłanie mi nagrania z fragmentem tekstu w Waszym wykonaniu. Na razie odsłuchuję tylko ja. Ale w przyszłości... Zobaczymy... Liczę na to, że podejmiecie to wyzwanie.

Mój adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pozdrawiam serdecznie!

Wasza pani Agata