Wieczór Adwentowy

 

Adwent to czas oczekiwania na narodziny Nadziei, ale to też grudzień, prezenty od Mikołaja i początek zimy. W naszej szkole ten niezwykły okres roku oznacza, że wszyscy spotykamy się na Wieczorze Adwentowym. Czekamy na ten wieczór, bo to okazja do wspólnej zabawy, rozmów i większej integracji. Tym razem spotkaliśmy się w sobotę 14 grudnia 2019 roku.

Najpierw obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Bajka o wigilijnej gwiazdce”w wykonaniu grupy II, pod kierunkiem p. Kasi Kielemoniuk. Oprócz gry przejętych uczniów, uwagę zwracała, jak zwykle przepiękna scenografia wymyślona i zrobiona przez p. Mirelle Gonkę i p. Kasię Kielemoniuk.

Wieczór Adwentowy

Po przedstawieniu nadszedł czas konkursów. Pierwszy polegał na klejeniu z pasków papieru łańcuchów na choinkę. Uczniowie podzieleni na cztery grupy ścigali się, by zrobić najdłuższy łańcuch.                                       

Drugi konkurs, a właściwie quiz przygotowany przez p. Jolę Stankiewicz i III grupę, dotyczył wiedzy o adwencie. Okazało się, że i uczniowie i rodzice wykazali się sporą wiedzą.

Pani Agata Kotowska przygotowała „Słodki kącik”, czyli miejsce, w którym każdy uczeń miał możliwość udekorować ciasteczka, które uprzednio upiekły mamy naszych uczniów. Kącik cieszył się ogromną popularnością.

W końcu przyszedł Mikołaj i obdarował wszystkie dzieci prezentami. Było pięknie i wesoło.

Dziękujemy uczniom i rodzicom za stworzenie ciepłej i serdecznej atmosfery, a paniom nauczycielkom i przedstawicielom Rady Rodziców za zorganizowanie imprezy.

Jolanta Stankiewicz-Bebenek