Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

 

 

Uroczystą akademią  oraz rozdaniem świadectw zakończyliśmy 7 lipca kolejny rok szkolny. Rok ten – nie mniej pracowity od poprzednich - był 27 rokiem istnienia naszej szkoły.

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

 

 

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego śpiewu tradycyjnego kanonu. Zaraz potem, po odmówieniu modlitwy i powitaniu uczniów oraz rodziców przez ks. Krzysztofa Romanowskiego w atmosferę lata i wakacji wprowadzili zebranych uczniowie pani Katarzyny Kielemoniuk, czyli grupa III. Dzieci przedstawiły inscenizację „Lato pachnie wakacjami” oraz kilka żartobliwych scenek z dialogami pt.”Do naszej szkoły nie chodzą anioły”.

 

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Następnym punktem uroczystości były pożegnania i wyróżnienia. Ze szkołą pożegnali się oficjalnie po wielu latach nauki najstarsi uczniowie: Igor i Joszko Czarneccy oraz Jakub Spiewak. Szczególnie wyróżnione, za wzorową postawę uczniowską oraz bardzo dobre wyniki zostały: Dominika Foremny oraz Anna Maria Fąferko. Wymienione uczennice odebrały pamiątkowe książki i gratulacje. Serdeczne podziękowania za zaangażowanie w działalność szkoły w ramach Rady Rodziców otrzymał pan Mariusz Czarnecki.

 

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

 

 

Gorące podziękowania i kwiaty za ofiarną pracę w szkole otrzymały panie nauczycielki, a słowa wdzięczności za wszechstronną pomoc przewodniczący Rady Rodziców, pan Mariusz Fąferko. Następnie, już w poszczególnych grupach, rozdane zostały świadectwa, a na dobry, słodki początek wakacji najlepsze polskie słodycze.

 

 

Żegnaj szkoło! Do zobaczenia po wakacjach!

Agata Kotowska

 

Logo Fundacji Wolność i Demokracji

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą w ramach realizacji projektu "Pod znakiem białego orła. Wspomaganie i rozwijanie szkolnictwa polonijnego w Niemczech"

Logo Senatu Rzeczypospolitej Polskiej