Wieczór Adwentowy

 

W sobotę 9. grudnia wzięliśmy udział w tradycyjnym spotkaniu adwentowym. I choć na zewnątrz padał śnieg, to w naszej szkole czuć było ciepło i radość ze wspólnego oczekiwania na Cud Bożego Narodzenia.

 

Po raz kolejny udało nam się stworzyć atmosferę, za którą przez lata mojej nieobecności w polskiej szkole tak bardzo tęskniłam. Zaangażowanie dzieci, rodziców i nauczycieli sprawiło, że z szarego sobotniego popołudnia uczyniliśmy wyjątkowy czas spotkań i przeżyć.

Wesele

A program jak zwykle był barwny. Po wspólnej modlitwie młodsze grupy pod opieką Pani Kasi zaprezentowały wzruszającą inscenizację „Dziewczynki z zapałkami” Hansa Christiana Andersena. Starsza grupa natomiast postanowiła oswoić nas z „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego. Zainspirowana akcją „Narodowego Czytania 2017” Pani Agata zaprosiła nie tylko młodzież, ale też rodziców oraz Księdza Krzysztofa do wspólnej lektury. Z taką obsadą, rozmów przy weselnym stole, słuchało się z zapartym tchem.

Nasz Święty Mikołaj

Podczas gdy starsi zmagali się z quizem wiedzy o „Weselu”, a rodzice raczyli nas smakołykami, najmłodsi podjęli wyzwanie dekorowania ciasteczek. Jak zwykle pomysłów nikomu nie brakowało! Pod wielkim wrażeniem były też ekspertki od wypieków: Magda i Natalia, które wspierały nas w tej słodkiej sztuce dekoracji.

Ci, którym lukier nie posklejał wszystkich palców, kolorowali i wycinali z Panią Mirellą ozdoby świąteczne.

Ukoronowaniem wieczoru była oczywiście wizyta Świętego Mikołaja. Niezastąpiony w tej roli David Suślik obdarował naszych uczniów nie tylko słodyczami, ale też pięknymi polskimi książkami. I znów trudno było się rozstawać ...

Wszystkim zaangażowanym uczestnikom i pomocnikom serdecznie dziękujemy za stworzenie tej wspaniałej atmosfery!

Aneta Szalacha

Zadanie jest współrealizowane wraz z Fundacją Wolność i Demokracja w ramach projektu ,,Pod znakiem białego Orła'' współfinansowanego w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2017 r.

Logo Fundacji Wolność i Demokracji
Logo Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

 

 

 

 

 

Zachęcamy do przeczytania: Ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej w Bielefeld